• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
آبخوان سفالی یا آب بانک سفالی

آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی برای رفع دغدغه یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان گل و گیاه در منزل ، از دست رفتن تدریجی نشاط و زیبایی گیاهانشان است . اگر بیش از حد نیاز به گل آب بدهیم گیاه وارد تنش آبی میشه و یا زمانی که فراموش کنیم در زمان مناسب و به مقدار لازم آبیاری گلدان را انجام بدهیم گیاه دچار تنش خشکی می شود ، که در هر دو صورت رشد رویشی و زایشی گیاه مختل خواهد شد و منجر به از دست رفتن نشاط و شادابی گیاه می شود.

آبخوان سرامیکی وسیله‌ای است که به طور خودکار بسته به نیاز گیاه و رطوبت خاک، به گلدان‌های شما آب می‌دهد. این وسیله مناسب اشخاصی است که مسافرت زیاد می‌روند و یا مشغله زیاد دارند و نگران خشک شدن گلدان‌ها هستند. علاوه بر این استفاده از این وسیله برای گیاهانی که نسبت به آبیاری حساس هستند، شما را از مشکلات آبیاری رها می کند. این نوع آبیاری بر اساس نوعی آبیاری سنتی تحت عنوان آبیاری کوزه ای شکل گرفته است.

آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی
آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی

این سیستم شامل یک قطعه سفالی به همراه اتصالات آن است که بدون نیاز به برق و باتری و دخالت انسان به صورت کاملا هوشمند نیاز آبی گیاهان شما را تامین می کند.

این قطعات سرامیکی به صورت هوشمند و تراوشی عمل کرده و زمانی که رطوبت خاک کاهش پیدا میکند به صورت خودکار رطوبت از دست رفته خاک را جبران می کند و همیشه رطوبت کافی در زمان مناسب و به اندازه لازم در دسترس گیاه خواهد بود.

طرز استفاده از آبخوان سفالی

در هر بسته از محصول موجود یک آبخوان سرامیکی ۴ سانتی به همراه  درپوش بطری، شلنگ و ته بند شلنگ قرار داده شده که برای یک گلدان مناسب است. برای استفاده از این وسیله می توانید از بطری های خالی نوشابه استفاده کنید. به این ترتیب که درپوشی که دو لوله در آن تعبیه شده را جای درب بطری می گذارید به نحوی که انتهای هر دو لوله به انتهای بطری نزدیک باشند. سپس سر دیگر لوله بلندتر را به آبخوان وصل می کنید. روی دیگر لوله آبخوان شلنگ کوچکی گذاشته و عمل هواگیری را انجام می دهید. سپس بر حسب عمق ریشه گیاه، آبخوان را داخل خاک گلدان تعبیه می کنید.

آب بانک وسیله‌ای است که به طور اتوماتیک به گلدان‌های شما آب می‌دهد و در صورت عدم حضور شما، گل و گیاهای شما تشنه نمی‌مانند.

آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی
آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی
فواید استفاده از آبخوان سرامیکی

۱. آبیاری گلدانها به اندازه نیاز گیاه به صورت دایم و در زمان مسافرت
۲. افزایش نشاط و شادابی گیاه
۳. افزایش تصاعدی باکتری های مفید خاک و تجزیه سریعتر خاک و آزاد سازی عناصر برای مصرف گیاه
۴. جلوگیری از تجمع آب اضافی در خاک گلدان که باعث پوسیدگی ریشه خواهد شد
۵. بهبود تهویه خاک و افزایش اکسیژن رسانی به ریشه گیاه
۶. کاهش بیماری ها بخصوص بیماری های قارچی
۷. نظم در آبیاری و اطلاع از آب گلدان در یک نگاه
۸. مناسب افرادی که تخصصی در گل و گیاه ندارند و با آبیاری کم و زیاد گیاه را نابود می کنند
۹. مناسب افرادی که به علت مشغله کاری فراموش میکنند در زمانهای مناسب آبیاری گیاه را انجام بدهند
۱۰. آبیاری دقیق و آسان گیاه
۱۱. امکان حذف زیرگلدانی
۱۲. برخلاف تجهیزات الکترونیکی گرانقیمت امکان خرابی ندارد
۱۳. بدون برق و باتری و بدون نیاز به تنظیم

آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی
آبخوان سفالی یا آبخوان سرامیکی

برای تهیه این آبخوان سفالی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *