• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
گیاهان آپارتمانی

توجه به جهت پنجره ها در خرید گیاهان آپارتمانی تا چه اندازه ای مهم است ؟ اگر گیاهان نور کم یا زیاد دریافت کنند، چه مشکلاتی پیش می آید؟  انواع خانه ها از لحاظ جهت گیری جغرافیایی به چند دسته طبقه بندی می شوند؟ آیا در خرید گیاه به جهت گیری خانه ی خود دقت می کنید ؟ آیا می دانید اگر گیاه نور کافی دریافت نکند نمی تواند رشد مطلوبی داشته باشد ؟ در ادامه در نظر داریم به طور کامل به تاثیر جهت پنجره ها در خرید گیاهان بپردازیم. با ما همراه باشید.

اهمیت جهت پنجره ها در خرید گیاهان آپارتمانی

 

جهت پنجره ها در خرید گیاهان یکی از فاکتورهای مهم است که متاسفانه برخی از افراد توجه کاملی به این امر ندارند. اگر گیاه انتخاب شده، نتواند به دلیل موقعیت جغرافیایی منزل شما، نور کافی دریافت کند، در این صورت در کوتاهترین مدت زمان، پژمرده خواهد شد. پس جهت گیری پنجره ها را در خرید انواع مختلف از گیاهان جدی بگیرید.  برای اینکه گیاه بتواند فرایند رشد مطلوبی را طی کند، باید به خوبی از آن نگهداری کنید. گیاه نیازمند آب، نور، کود و وسایل باغبانی خاصی می باشد تا بتواند به خوبی رشد کند.  درفروشگاه آنلاین ما Www.parynplants.ir  می توانید به تنوع زیادی از ابزارهای باغبانی دسترسی داشته باشید. گزینه ی خرید آنلاین را برای شما فعال کرده ایم تا بتوانید وسایل و ابزار باغبانی مورد نیاز را در اسرع وقت خریداری کنید. راهنمای خرید اینترنتی نیز موجود است.

۱- جهت پنجره ها در خرید گیاهان

گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی

انواع خانه از لحاظ نوع  جهت گیری جغرافیایی

 

خانه ها دارای جهت گیری جغرافیایی خاصی هستند و این امر به نوع گیاه انتخاب شده برای رشد و پرورش می تواند تاثیر بسیار مهمی داشته باشد. اگر گیاه انتخاب شده در موقعیت محلی شما، نتواند شرایط لازم برای رشد را داشته باشد،  در این صورت از بین میرود. میزان نورگیری و گرمای خانه ها با توجه به موقعیت جغرافیایی آنها متفاوت است به همین دلیل باید جهت پنجره ها در خرید گیاهان را جدی بگیریم تا بتوانیم گیاهی مناسب با محل زندگی خود انتخاب کنیم.  از انواع خانه ها با توجه به جهت گیری جغرافیایی می توان موارد زیر را نام برد:

• خانه هایی به صورت شمالی-جنوبی

• خانه هایی به شکل شرقی-غربی

• خانه های ساخته شده در نبش خیابان

• خانه های دو کله یا  اینکه دو بر

۲- فواید جهت پنجره ها در خرید گیاهان آپارتمانی

 

جهت پنجره ها در خرید گیاهان : پنجره های شمالی

پنجره های شمالی قابلیت این را دارند که نور خورشید را به صورت مستقیم دریافت نکنند. البته ناگفته نماند پنجره های شمال غربی و شمال شرقی  در تابستان به طور ویژه آفتابگیر هستند. برای اینکه بتوانید گیاه مناسب برای پنجره های شمالی خانه ی خود انتخاب کنید، گیاهانی را در اولویت قرار دهید که به نور خورشید کم نیازمند هستند. از جمله مهمترین گیاهانی که به نور کم نیاز  دارند و برای پنجره های شمالی گزینه ی خوبی هستند می توان،  بسیاری از انواع ارکیده ها، برگ عبایی، سانسوریا، زامیفولیا، زامیفولیا بلک و همچنین پاپیتال را نام برد. توجه به جهت پنجره ها در خرید گیاهان به شما اجازه می دهد از گیاه انتخاب شده به خوبی نگهداری کنید.

خرید گیاهان آپارتمانی
خرید گیاهان آپارتمانی

جهت پنجره ها در خرید گیاهان  : پنجره های جنوبی

 

چرخش کامل خورشید به دور خودش ۲۴ ساعت طول می کشد. در بازه ی زمانی بین صبح تا بعد از ظهر پنجره های جنوبی می توانند بیشترین میزان نور را دریافت کنند. گیاهانی که به نور خورشید زیاد یا کامل نیازمند هستند، در کنار پنجره های جنوبی رشد بهتری خواهند داشت. فتوسنتز این گیاهان در این ناحیه به خوبی انجام می شود. پیشنهاد می شود گیاهان سایه پسند را در کنار پنجر های شمالی نگهداری کنید و گیاهانی که نیازمند نور زیاد هستند را در پنجره های جنوبی قرار دهید. بی توجهی به جهت پنجره ها در خرید گیاهان سبب پژمرده شدن سریع گیاهان خواهد بود. برای این قسمت از منزل با محل کار گیاهان آلپینیا، قاشقی، آناناسی، برگ بیدی و … پیشنهاد می شود.

جهت پنجره ها در خرید گیاهان  : پنجره های شرقی

 

پنجره های شرقی قادر هستند نور ضعیف خورشید را در اول صبح دریافت کنند زیرا خورشید از شرق طلوع می کند. پنجره های شرقی با گذر زمان نور زیادی از خورشید می گیرند. گیاهانی که قابلیت رشد مناسب در پنجره های شمالی دارند، در کنار پنجره های شرقی نیز می توانند به خوبی رشد کنند. البته ناگفته نماند استفاده از یک پرده ی نازک می تواند شرایط بهتری را برای رشد گیاهان در این مکان ایجاد کند. سانسوریا، دیفن باخیا، دیفن کاملیا، فیلودندرون سبز، فیلودندرون بلک، فیکوس، فیکوس لیریتا و … از جمله گیاهان مناسب این نور هستند.

جهت پنجره ها در خرید گیاهان  : پنجره های غربی

 

نور خورشید بعد از ظهر در پنجره های غربی شروع به تابیدن می کند. نور دریافتی از این پنجره ها به نسبت ضعیف است. البته به دلیل زیاد بودن درجه ی حرارت، گرمای قابل توجهی در این ناحیه موجود است. برای اینکه گیاه رشد خوبی در کنار پنجره های غربی داشته باشد باید از هوای خوب بهره مند شود. استفاده از پرده های شفاف می تواند میزان گرمای این محیط را کاهش دهد. از جمله گیاهانی که برای رشد در این ناحیه مناسب هستند می توان به کاکتوس ها، گل های غنچه و ساکولنتها اشاره کرد.  در نظر گرفتن جهت پنجره ها در خرید گیاهان می تواند در رشد و نگهداری آنها نقش بسیار مهمی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، از مقاله های موجود در وب سایت ما غافل نباشید.

۳-توجه به جهت پنجره ها در خرید گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی

اثرات نور زیاد و کم بر گیاهان آپارتمانی

گیاهان باید نور کافی و مناسب دریافت کنند. اگر به یک گیاه خاص نور کم یا زیاد برسد در این صورت فرایند رشد آن با مشکل مواجه خواهد شد. از جمله اثرات نور زیاد در گیاهان می توان موارد زیر را نام برد:

• برگ های پیچیده

• برگ های سوخته یا قهوه ای

• برگ های پژمرده و پلاسیده

• مشاهده ی رنگ سبز کمتر در برگ ها

از مهمترین اثرات نور کم در گیاهان نیز می توان موارد زیر را نام برد :

• دارا بودن برگ های زرد

• گل ندادن

• نداشتن رشد منظم

• از بین رفتن تنوع رنگی در گیاهان

• ریزش برگ های قدیمی

• برگ های دوکی شکل

 

با توجه به این موارد مشخص می شود که تا چه اندازه ای توجه به جهت پنجره ها در خرید گیاهان  از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما بتوانید قبل از خرید یک گیاه، ارزیابی دقیق در مورد میزان نور مورد نیاز، شرایط پرورش آن و … انجام دهید، می توانید به خوبی از آن گیاه نگهداری کنید.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *