• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Copy of Copy of ریزغاله ها

ملت قهرمان ایران، سلام. من زامیفولیا هستم، مهمان شما از شرق آفریقا، حوالی کنیا و آفریقای جنوبی. همون‌طور که می‌دونید هوای کشور من گرم و خشک هست، هر چند من یعنی زامیفولیا …

 

نامه سرگشاده زامیفولیا به آحاد مردم

لطفاً مرا نکشید!

 

ملت قهرمان ایران، سلام. من زامیفولیا هستم، مهمان شما از شرق آفریقا، حوالی کنیا و آفریقای جنوبی. همون‌طور که می‌دونید هوای کشور من گرم و خشک هست، هر چند من از کمی رطوبت تو تو هوا بَدم نمیاد!

در سرزمین من باران به ندرت می‌باره و آب کمه. هست ها، اما کم هست، قطع نیست. منم به این وضعیت بدجوری عادت کردم و آب زیاد حالم رو بد می کنه و تو دراز مدت غده و ریشه م رو می‌پوسونه! هر چند توجه و آبیاری مداوم به من محبت شما رو می رسونه، اما دوستی خاله خرسه طور نباشید.

حداقل زه کشی گلدونم رو درست ک… بابا جون زندگی خودتون رو بکنید، منم زندگی خودم رو بکنم! چه کاریه هی با من ورمیرید و زرت و زرت آب می دید به گلدون من! ببین برادر من خواهر من، منم مثل خودتون و دور از جون شما، سگ جونم. شما اصن سرلوحه زندگی من هستید که هر کاری باهاتون کردن و هر بلایی سرتون میارن، هیچی نمی‌گید و صدا ازتون درنمیاد…🙊 ببخشید، کمی صدام بالا رفت! از شما ملت صبور و شریف عذرخواهی می کنم.🙇

حالا اگه دست به آب‌تون… یعنی دست به گل آب دادن‌تون… منظورم اینه که آبیاری زیاد دوست دارید، هستند رفقایی مثل نخل مرداب حَسَن یوسف که با شما حالی خواهند کرد.
عرض می‌کردم ما تو آفریقا یکی دونوع بیشتر نبودیم، اما کارشناسان شما زحمت کشیدن انواع جدیدی به وجود آوردن که تو مخیله مردم آفریقا نمی‌گنجید! سوپربلک، ابلق، سوپر ابلق و… ما که مشکلی نداریم، ولی واسه خودتون می گم، ما هم مثل شما آدمیزاده‌های رنگ و وارنگ، در نهایت یکی هستیم؛ زامیفولیا.

ملت…آفریقا (لقب قهرمان فقط برازنده شما ملت ایرانه!) به دلیل آفتاب شدید اونجا، ما رو تو سایه می‌ذارن، شما هم همین کار رو بکنید، هر چند من نسبت به نور کم مقاوم هستم.

من خیلی اهل کود و این سوسول بازیا نیستم، اما از کود ریشه زایی بدم نمیاد، چون باعث می شه بتونم بچه دار بشم و شما رو خوشحال کنم. خلاصه اینکه زندگی تو شرایط سخت آفریقا منو قوی و سخت جون بار آورده و خیلی هم مراقبم نباشید.

دیگه عرضی نیست، سلام من رو به رفقای من که تو خونه نگه می‌دارید، برسونید.


زامیفولیا و زامیفولیا بلک را از اینجا تهیه کنید. اگر از نظر دفعات و میزان آبیاری گیاهان خود مشکل دارید و گیاهان خود را به این دلیل از دست می دهید، از آبخوان های سفالی استفاده کنید. این آبخوان های می توانند رطوبت به میزان لازم را به گیاهان شما برسانند.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *