• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
کود گیاهان آپارتمانی

هر گیاه برای رشد و حیات به سه فاکتور اصلی آب، خاک و نور نیاز دارد. در واقع حیات گل و گیاهان با این سه فاکتور اصلی و مهم حفظ می شود. انواع کود گیاهان آپارتمانی وجود دارند و در این میان خاک باید حاوی کود مناسب، ریز مغذی ها، فسفر، پتاسیم و… باشد تا گیاه بتواند از آن تغذیه کند. انواع کود گیاهان آپارتمانی مانند قرص کود، کود کامل، کود گلدهی، کود ریشه زایی برای تامین این عناصر گیاه مصرف می شوند.

انواع کود گیاهان آپارتمانی

کود گیاهان آپارتمانی مانند هر گیاه دیگر باید دارای این مخلوط باشد. بسیاری از مواد مغذی که در بالا به آن اشاره کردیم به طور طبیعی در خاک وجود دارند؛ اما از آنجایی که گیاه از این خاک تغذیه می کند و نیازهای ضروری اش را به واسطه خاک و کود تامین می کند، پس از مدتی مواد مغذی خاک به واسطه گل تغذیه می شود و شما باید این مواد را مجدد به خاک برگردانید تا گل و گیاهان بتوانند به خوبی رشد کنند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد کود و اهمیت آن برای گل و گیاهان صحبت کنیم و در نهایت با معرفی یک محصول جدید و فوق العاده، ترفند تقویت گل به روش آسان و مطمئن را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

 

کود گیاهان آپارتمانی
کود گیاهان آپارتمانی

کود گیاهان آپارتمانی باید سرشار از ریزمغذی ها باشد.

کود گیاهان آپارتمانی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

کود گیاهان آپارتمانی باید مانند کود گیاهان دیگر دارای ریز مغذی ها، املاح معدنی مورد نیاز، پتاسیم و… باشد. نوه کوددهی به گیاه و تعویض به موقع آن، یکی از عوامل اصلی در شادابی و کیفیت رشد گیاهان است. شما باید متناسب با گیاه مورد نظرتان کود مرغوب و با کیفیت تهیه کنید. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید کود برای گیاه مانند واکسن برای انسان است. این مثال می تواند شما را از اهمیت کود برای گیاه آگاه سازد. یکی از عوامل مهمی که از به وجود آمدن آفت بر روی گل و گیاهان جلوگیری می کند، کود است. زمانی که گیاه نیازهایش را از طریق کود دریافت کند، در برابر انواع آفت ها مقاوم می شود. حال بررسی کنیم که کود گیاهان آپارتمانی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

 

فسفر، پتاس و ازت سه عنصر بسیار مهم در رشد گل و گیاهان هستند و هر کدام بر روی اجزای مختلف گیاه تاثیر می گذارند. آیا میدانستید که ازت یا نیتروژن در رشد شاخ و برگ های گل بیشترین تاثیر را دارد؟ ازت علاوه بر تاثیر گذاری بر روی رشد شاخ و برگ گل، نقش مهمی در افزایش بذر گیاهان مختلف دارد. یکی دیگر از عناصر مهم و ضروری برای رشد گل، فسفر است.

ریشه زایی، ازدیاد شکوفه گیاهان و مقاوم سازی گیاه در برابر استرس همگی از تاثیرات فسفر بر روی گیاهان است. علاوه بر تمام این موارد فسفر موجب کیفیت عمل فتوسنتز در گیاهان می شود.

عنصر بعدی پتاس، برای گل دهی گیاهان آپارتمانی خاص بسیار مهم و ضروری است. پتاس می تواند در گیاهان مختلف و همچنین درختان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و آنها را به خوبی تقویت کند.

کود کامل گیاهان آپارتمانی
کود کامل گیاهان آپارتمانی

کود کامل گیاهان آپارتمانی

حال باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که کود گیاهان آپارتمانی باید از ۲۰ درصد ازت، ۲۰ درصد پتاسیم و ۲۰ درصد فسفر تشکیل شود. شما باید کوددهی به گیاهان آپارتمانی را به طور منظم انجام دهید و نسبت به تعویض به موقع آن حساس باشید. با توجه به اهمیت وجود ریز مغذی ها در خاک و همچنین تغذیه گیاه از خاک، اگر نسبت به تعویض به موقع کود بی تفاوت باشید، گیاه شما دچار آسیب و پژمردگی می شود.

برای تهیه این محصول کلیک کنید

کود ریشه زایی گیاهان آپارتمانی

در کنار این شما در ابتدای فصل رویش می توانید از کود ریشه زایی یا همان کود ۱۰-۵۲-۱۰ استفاده کنید تا گیاهان قوی تر داشته باشید.

کود ریشه زایی گیاهان آپارتمانی
کود ریشه زایی گیاهان آپارتمانی

برای تهیه این محصول کلیک کنید

کود گلدهی گیاهان آپارتمانی

علاوه بر این کود گلدهی یا همان کود ۳۶-۱۲-۱۲ می تواند در رشد گیاهان و گلدهی گیاهان گلدار کمک قابل توجهی بکند.

کود گلدهی گیاهان آپارتمانی
کود گلدهی گیاهان آپارتمانی

برای تهیه این محصول کلیک کنید

قرص کود ارگانیک ، محصولی جدید و با کیفیت برای گل و گیاهان

قرص کود ارگانیک گیاهان آپارتمانی
قرص کود ارگانیک گیاهان آپارتمانی

قطعا تا به اینجا از اهمیت کود برای گل و گیاه مطلع شدید. حال شاید به دنبال یک کود کامل و مناسب برای گل و گیاهان آپارتمانی خود باشید. در اینجا قصد داریم قرص کود را به شما معرفی کنیم. این محصول، یکی از جدیدترین محصولات تقویت کننده گل و گیاهان است که تمام عناصر لازم برای رشد و تقویت گل را در خود جای داده است.

انواع کود گیاهان آپارتمانی

موضوعی که قرص کود را از دیگر کودهای موجود در بازار متمایز می کند، بهسازی خاک است. قرص کود به دلیل دارا بودن کربن های آلی موجب می شود تا گیاه مواد مغذی مورد نیازش را از خاک بگیرد و سایر عناصری که از آن تغذیه نشده است را با بهسازی به خاک برگرداند. قرص کود از هر لحاظ برای رشد و تقویت گل و گیاه مفید است و هیچ آسیبی به آنها نمی رساند. علاوه بر این موارد، به افزایش رشد و ریشه زایی گیاهان کمک بسیار بزرگی می کند. از دیگر مزایای این محصول، افزایش جذب آب و مواد مغذی در گل است.

انواع کود گیاهان آپارتمانی
انواع کود گیاهان آپارتمانی

برای تهیه این محصول کلیک کنید

با استفاده از این قرص، شما دیگر نگرانی از بابت کود گیاهان آپارتمانی خود نخواهید داشت و هر روز شاهد رشد و طراوت گل و گیاهانتان خواهید بود. این قرص کود را از اینجا بخرید.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *