• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
گاستریا

سلام و روز خوش خدمت همه همراهان گرامی 🌺


تو این مطلب می خوام به یه ساکولنت دیگه با نام گاستریا بپردازیم که بیش از ۷۰ نوع در سراسر دنیا داره و تجربیات خودم رو باهاتون درمیون بذارم و امیدوارم شما هم تو کامنتها از تجربه هاتون راجع به این گیاه صحبت کنید.

«شکم»…واقعیت اینه که گاستریا از کلمه ی gaster به معنای شکم اقتباس شده و اشاره به حالت ورم کرده ی برگ ها دارد. البته به نظر گیاه‌های دیگه هم هستند که شاید بیشتر از این گیاه بی‌نوا به شکم شبیه باشن، بگذریم. شکم یا همون گاستریا، گوشتی و نسبتاً کوچک و تقریباً بدون ساقه و خار ست. این گیاه پاجوش های زیادی تولید می کند به طوریکه مجموعه ی آن ها بوته ای به گستردگی ۱ متر مربع تشکیل می دهد.

«زبان گاوی»… یادم رفت بگم به این زبون بسته زبان گاوی هم می‌گن. اسم عامیانه‌ای که به علت شباهت به زبان گاو بهش دادن، باز هم بگذریم. زبان گاوی یا شکم یا همون گاستریا گل هم می‌ده و گل هاش به رنگ قرمز و لوله ای شکل به طول ۲٫۵ سانتی متر که در قسمت تحتانی پهن تر بوده و بر روی دم گلی به طول ۶۰ سانتی متر ظاهر می شود. گاستریا معمولاً در فصل‌های خنک رشد می‌کند. و در بهار و پاییز گل می‌دهد.

گاستریا همانند ساکولنت ها به آبیاری منظم در فصل رشد نیاز دارند. به علت مستعد بودن گاستریا به پوسیدگی از آبیاری بیش از حد خودداری کنید و در فاصله بین دو آبیاری اجازه دهید خاک کامل خشک شود.

گاستریاها به نور آفتاب فیلتر شده حداقل دو تا چهار ساعت در روز نیاز دارند. از قرار دادن گاستریا در زیر آفتاب مستقیم و شدید آفتاب خودداری کنید. همچنین نور کم نیز باعث رشد علفی این گیاه می‌شود.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *