• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
۱

گل و گیاه می تواند باعث زینت بخشیدن به فضای خانه شود. ارگ شما به نگهداری از گیاهان آپارتمانی علاقه مند هستید، یقینا در حال حاضر چند گلدان از انواع گیاهان آپارتمانی در منزل خود دارید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا به بعضی از گیاهان، آپارتمانی گفته می شود؟ به راستی چه ویژگی هایی در این گیاهان وجود دارد که اینگونه نامگذاری شده اند؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مفهوم گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم و در مورد شرایط نگهداری آنها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نکاتی که باید درباره نگهداری از گیاهان آپارتمانی بدانید

نور گیاهان آپارتمانی
نور گیاهان آپارتمانی

منظور از گیاهان آپارتمانی چیست؟

در گذشته اکثر خانه ها، حیاط و باغچه داشتند؛ به همین دلیل افراد خانه می توانستند به راحتی در باغچه گیاهان و درختان محبوبشان را بکارند و از فضای ایجاد شده لذت ببرند. امروزه با توجه به آپارتمان نشینی بیشتر افراد جامعه، این امکان از میان برداشته شده است. گیاهان آپارتمانی، گیاهانی هستند که با فراهم کردن حداقل شرایط می توانند رشد کنند. اکثر این گیاهان به نور غیر مستقیم نیاز دارند؛ حال ممکن است بعضی از آنها به نور کمتر و بعضی دیگر به نور بیشتر نیاز داشته باشند. گل و گیاه آپارتمانی می تواند به فضای داخلی خانه روح ببخشد و زیبایی طبیعی خیره کننده ای در محیط خانه به وجود آورد.

گیاهان آپارتمانی
نحوه مراقبت و نگهداری از گیاهان آپارتمانی

در ابتدا باید این موضوع را عنوان کنیم که رشد گیاهان آپارتمانی در گلخانه آغاز می شود. در گلخانه ها، شرایط ایده آل برای رشد این گیاهان فراهم می شود و این گل و گیاهان می توانند به خوبی و در سلامت کامل رشد کنند؛ اما بعد از خرید، باید آنها را تحت چه شرایطی نگه داریم؟

زمانی که شما گیاهی را از گلخانه خریداری کردید، باید توجه و مراقبت بیشتری نسبت به آن گیاه داشته باشید. در هر حال این گیاه قبل از ورود به منزل شما در شرایط ایده آل پرورش یافته است. اگر اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری گیاه ندارید، بهتر است از فروشنده بخواهید تا در مورد آن به شما اطلاعات کافی دهد. آبیاری، کوددهی، نور، رطوبت، هرس، تکثیر و… همگی می توانند در رشد ایده آل گیاه شما تاثیر بگذارند.

معمولا گیاهانی که در آپارتمان ها از آن نگهداری می شود، جزو گیاهان گرمسیری به حساب می آیند. فراهم کردن محیط گرم و مرطوب می تواند ایده آل ترین شرایط برای نگهداری از این دسته گل و گیاهان باشد. رطوبت و دما در رشد و سلامت گل و گیاه آپارتمانی نقش بسیار مهمی دارد. شما باید با توجه به گیاهی که خریداری کردید و نحوه نگهداری آن، رطوبت و دمای کافی فراهم کنید.

پارین برای تقویت گیاهان شما کود های ارگانیک و شیمیایی خود را پیشنهاد می دهد. کودهای ارگانیک ما به صورت قرص کود هستند که به استفاده از آنها بسیار ساده است. با استفاده از این قرص، شما دیگر نگرانی از بابت کود گیاهان آپارتمانی خود نخواهید داشت و هر روز شاهد رشد و طراوت گل و گیاهانتان خواهید بود. با استفاده از قرص کود به هیچ کود دیگری احتیاج نیست. این کود مناسب برای ریشه دهی ، گلدهی، میوه دهی است و مانع رشد علفهای هرز می شودشما برای تهیه این نوع کود می توانید اینجا را کلیک کنید. کودهای شیمیایی ما نیز متنوع بوده و از کود کامل، کود ریشه زایی، کود گلدهی… را شامل می شود که برای تهیه آنها می توانید اینجا را کلیک کنید.

گیاهان آپارتمانی
آیا محدودیتی در مورد نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی وجود دارد؟

اگر بخواهیم در مورد محدودیت نگهداری از گیاهان آپارتمانی صحبت کنیم، باید بگوییم بله در موارد مختلف شما در نگهداری از این گل و گیاهان محدودیت دارید. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که اکثر گیاهان آپارتمانی مقاوم هستند. این گیاهان می توانند با حداقل شرایط رشد کنند. اما در بعضی موارد شما در انتخاب این گیاهان محدودیت دارد. حال می پرسید در چه مواردی؟ به طور مثال در مواردی که گیاه به نور زیاد برای رشد نیاز دارد و شما در منزل خود نور بسیار کمی دارید. در چنین شرایطی این گیاه نمی تواند در منزل شما رشد کند پس بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

فراموش نکنید نور یکی از فاکتورهای اصلی برای رشد گل و گیاه است. شما باید قبل از خرید، حتما به قسمتی از منزلتان که قرار است در آن گلدان بگذارید توجه کنید و ببینید شرایط نگهداری از گل فراهم است یا خیر؟ شاید این سوال برای شما پیش بیاید که نور مستقیم را چگونه کنترل کنیم؟ منظور از نور غیر مستقیم نوری است که از پشت شیشه، پرده و یا هر چیز دیگر این چنینی عبور می کنند. بنابراین شما می توانید حتی با اضافه کردن پرده نیز نور مستقیم را کنترل کنید و به نور غیر مستقیم تبدیل کنید.

موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر شما وقت کافی برای رسیدگی به گل و گیاهان را ندارید، اما تمایل دارید از وجود گل و گیاه در منزلتان بهره مند شوید، بهتر است تا گل و گیاهان مقاوم خریداری کنید. گیاهان مقاوم آپارتمانی شرایط نگهداری حساسی ندارند و حتی اگر نور کافی برای آنها تامین نباشد، باز هم می توانند بدون آسیب، رشد کنند.

نگهداری گیاهان آپارتمانی
سموم گیاهان آپارتمانی

پایان

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *