• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
قیم پلاستیکی گلدان

یکی از لوازم ضروری و لازم برای گیاهان آپارتمانی ، به خصوص گیاهان رونده مثل پاپیتال، پتوس، سینگونیوم، فیلودندرون رونده و … قیم گیاه یا قیم پلاستیکی گلدان گیاهان آپارتمانی است. فقدان این وسیله در بسیاری از منازل باعث شده دارندگان گل و گیاه از لوازم و وسایل نامربوط برای این منظور استفاده کنند که باعث به وجود آمدن منظره نازیبا از گیاهان می شود.

قیم پلاستیکی گلدان

قیم های نگهدارنده پلاستیکی می تواند این معضل را مرتفع کرده و در زیبا نگهداشتن گلدان های شما کمک قابل توجهی بکند.

قیم پلاستیکی گلدان
نگهدارنده گیاهان

قیم به عنوان یک تکیه گاه و حامی عمل می کند و به گیاه شما کمک می کند که به صورت ایستاده تربیت شود. گیاهان بالا رونده را اگر به حال خودشان رها کنید به صورت آویز در می آیند و این قیم است که به گیاه کمک می کند تا حالت ایستاده پیدا کند. قیم گیاه حتی می تواند یک تکه چوب محکم هم باشد اما آن یک تکه چوب زیبایی خاصی ندارد و نمی تواند قیم مناسبی برای گیاهان بالا رونده باشد. گیاهان بالارونده ریشه هایی هوایی دارند که این ریشه ها دوست دارند به جایی مرطوب و مناسب بچسبند و بالاروند. بهترین قیم برای گیاهان بالارونده قیم خزه ای است.

برای تهیه قیم گیاه کلیک کنید

در گیاهان آپارتمانی رونده برای جلوگیری از ایجاد انبوه ساقه و برگ، باید مسیر حرکت را برای گیاه مشخص کنیم؛ در غیر این صورت عدم تهویه مناسب هوا و افزایش رطوبت، احتمال پوسیدگی ریشه را بالا می‌برد. این عمل با ایجاد بستری برای مستقر شدن ریشه‌های هوایی ممکن است. به منظور ایجاد قیم گیاه تنها کافی است بستری ایجاد کنید که علاوه بر توانایی حفظ رطوبت، ریشه‌ی گیاه بتواند وارد آن شود.

از جمله گیاهان آپارتمانی بالارونده که نیاز به قیم دارند می توان به پتوس ، فیلدندرون ، سیسوس ، موچسب ، برگ انجیری و پاپیتال اشاره کرد.

برای تهیه نگهدارنده گیاهان اینجا را ببینید.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *