• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
Copy of کپی از Bamboo Plants Instagram Post

تو این مطلب می خوایم یه کم درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی صحبت کنیم و تجربه‌هامون رو منتقل کنیم. گفتم تجربه چون معتقدم خیلی موارد تو بخش گیاهان به تجربه بستگی داره و جدا از مطالب علمی، تجربه‌ست که خیلی به کار آدم میاد.

در مورد فواصل آبیاری برای گیاهان مختلف نسخه‌های مشابهی پیچیده می‌شه: مثلا کاکتوس رو دوهفته یکبار آب بدید یا سانسوریا رو هفته ‌ای یکبار و الخ.

آبیاری گیاهان آپارتمانی
آبیاری گیاهان آپارتمانی

درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی

اما چون این قضیه بستگی به عوامل متعددی مثل نور، دما، رطوبت… محل نگهداری گیاهان داره، استادان و باتجربه های این رشته سنجش خشکی خاک رو مقدم بر زمان بندی می‌دونن. مثل اینکه می‌گیم برای گیاه هیدروکوتیل خاک رو نذارید خشک بشه، یا برای سانسوریا باید حداقل به اندازه دوبند انگشت از روی خاک خشک بشه، تا دوباره آبیاری بشه.

تجربه من هم همین رو می‌گه، من شاید بعضی از گیاهان رو تو سالهای اولیه به دلیل مشکلات آبیاری از دست دادم، چون بدون سنجش میزان خشکی خاک و فقط با روزشماری اونها رو آبیاری کردم. الان هم حتی اگه روزهای خاصی برای آبیاری داشته باشم، اول میزان خشکی خاک رو می‌سنجنم. پس اولین مهم برای آبیاری سنجش میزان خشکی خاک برای گیاهان مختلف هست.

درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی
درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی

اما اگه گیاهان مستثنی رو مثل هیدروکوتیل یا نخل مرداب رو که شاید نداشتن زه‌کشی براشون بهتر از داشتنش هست، کنار بذاریم، انتخاب خاک مناسب و زه‌کشی خوبِ گلدان بهترین و مهمترین دلیل برای سلامتی گیاهان شماست، حتی شاید مهم‌تر از سنجش میزان خشکی خاک. چون زه‌کشی خوب اجازه انبار شدن آب اضافی در گلدان رو نمی ده و این باعث سالم موندن ریشه می‌شه. حالا شما اگه خاک رو درست انتخاب کرده باشید، گیاه فقط به مقدار آب و رطوبتی که باید، دسترسی داره و ریشه‌های سالم خواهد داشت. سالم بودن ریشه اولین مورد مهم برای داشتن یک گیاه سالم هست.

آبخوان سفالی

ضمنا اگه تو سنجش میزان آبیاری و خشکی خاک به مشکل بر می خورید، می تونید از آبخوان های ما استفاده کنید که بسیار مفید و کاراست.

تو پست‌های بعدی راجع به زه کشی و خاک مناسب صحبت خواهیم کرد و امیدوارم کامنتهای شما برای این مطلب ما رو امیدوار به ادامه بحث کنه. خواهشم اینه، شما دوستان و مشتری‌های خوب‌مون که صاحب تجربه هستین، چه خوب و چه بد، تجربه هاتون رو تو کامنت برامون بنویسید تا همه‌مون استفاده کنیم.

برای اطلاع بیشتر این مطلب را بخوانید.

آبخوان سفالی
آبخوان سفالی

تقسیم بندی گیاهان

راستی می‌دونید تو سایت پارین، می‌تونید گیاهان موجود رو براساس میزان آبیاری شون ببینید و انتخاب کنید؟ برای این کار به صفحه اول ما برید و تو ردیف دوم بلوک مورد نظر خودتون رو کلیلک کنید.

موسسه گل و گیاه پارین واقع در منطقه الهیه تهران است. ما حیاط کوچکی داریم که سرشار از صفا و اکسیژن است. کرونا و تعطیلی یکساله تئاتر, از رونق افتادن این حرفه و کم شدن زمینه شغلی و درآمد, ما رو به سمت ایجاد کسب و کار کوچکی در زمینه گل و گیاه برد که علاقه مندی به آن در خانواده مان سابقه ژنتیکی دارد. با یکی دو تا از بچه های هم رشته, سایت «گیاهان آپارتمانی پارین» رو راه انداختیم. اگر تا به حال به گل و گیاه فکر نکرده اید و یا حتی علاقه ندارید, مطمئن هستیم می توانیم علاقه مندتان کنیم یا نظرتان را عوض کنیم. اگر هم مثل ما عشق گل و گیاه دارید, که این ارتباط یک رابطه برد-برد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *